lahze akhar

lahze akhar

ليسبون

ليسبون پايتخت كشور پرتغال و نيز بزرگ ترين شهر آن مي باشد. يكي از تورهاي پر طرفدار در اين كشور تور ليسبون است كه هرساله گردشگران تور ليسبون از اين منطقه بازديد مي كنند. اين شهر كه شهري پيشرفته و مبتني بر اصول شهرسازي به حساب مي آيد، حدود 3 هزار نفر ساكن دارد كه از اين تعداد 565 هزار نفر در مركز شهر و حدود 3 هزار نفر در اطراف آن سكونت دارند. اين شهر هم اكنون از جهات مختلف اهميت فراواني پيدا كرده و به‌عنوان دومين قطب اقتصادي در منطقه محسوب مي شود كه توريست هاي تور ليسبون را مجاب به سفر به اين منطقه مي كند. اين شهر ثروتمند ترين كشور پرتغال است و از جمله شهرهاي مهم اتحاديهٔ اروپا مي باشد، به‌ طوري كه حدود ۴۵% از توليدات كشور مختص ليسبون است. شهر ليسبون قطب سياسي كشور پرتغال بوده و دولت پرتغال در اين شهراستقرار دارد.

همچنين براي سفر به اين كشور مي توانيد از تور لحظه آخري استفاده نمائيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۳:۲۴ | iman
،

برزيل

كشور برزيل در نيم كره ي غربي زمين واقع شده و در قاره ي آمريكاي جنوبي قرار گرفته است. مسافرين تور برزيل جالب است بدانيد اين كشور سرسبز كه در شرقي ترين قسمت قاره ي آمريكا قرار دارد، پنجمين كشور وسيع دنيا بوده و همچنين سومين كشور وسيع در در قاره هاي آمريكا مي باشد. گردشگران تور برزيل جالب است بدانند كه برزيل پرجمعيت ترين كشور آمريكاي جنوبي مي باشد وپايتخت آن برزيلا كه نماي بالا و در روي نقشه، به شكل يك هواپيما ديده مي شود. در گذشته ريودوژانيرو كه يكي از شهرهاي مهم برزيل بوده، پايتخت كشور پرتغال بوده است، چرا كه اين كشور مدت زيادي مستعمره پرتغالي ها قرار داشته و آن ها پس از ورود خود، اين منطقه را تحت سلطه ي خود گرفتند. همچنين براي سفر به اين كشور مي توانيد از تور لحظه آخري استفاده نمائيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۲:۴۸ | iman
،

باغ ارم

باغ ارم يكي از معروف ترين و زيباترين باغ هاي تاريخي ايران است كه در شهر گردشگر پذير شيراز واقع شده است و هر ساله گردشگران داخلي و خارجي زيادي براي ديدن آن به استان فارس مي آيند.
باغ ارم را باغ گياه شناسي شيراز نيز مي نامند.
اين باغ در شمال غرب شهر شيراز واقع شده است كه تاريخ دقيقي از زمان ساخت آن ثبت نشده اما در سفرنامه هاي مربوط به قرن دهم و يازدهم هجري توصيف هايي از باغ ارم به چشم مي خورد. همچنين اين باغ زيبا در دوره هاي سلجوقيان و آل اينجو (خانواده‌ سلطنتي در دوره مغول‌ها) پا بر جا بوده و كريمخان زند فرمانرواي ايران در دوره زنديه كوشش بسياري در جهت بهسازي و ترميم اين بنا كرد.
در زمان حكومت ناصرالدين شاه قاجار عمارتي در باغ ارم ساخته شد كه تا كنون پابرجاست. اين باغ هفتاد و پنج سال به دست سران ايل قشقايي افتاد كه در اين دوره عمارتي در باغ ساخته شد و در دوران پهلوي باز پس گرفته شده، سپس توسط دولت و حمايت مالي محمد رضا پهلوي و فرح خريداري و تعمير شده و به دانشگاه شيراز اهدا گرديد. در حال حاضر نيز اين باغ در اختيار دانشگاه شيراز است.همچنين براي سفر به اين كشور مي توانيد از تور لحظه آخري استفاده نمائيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱:۲۵ | iman
،

ديوار چين

 اما دانشمندان معتقداند كه در سال هاي بسيار دور اين ديوار به طول 50000 كيلومتر ساخته شده كه در جنگ ها و عوامل ديگر مورد تخريب قرار گرفته است. ساخت اين ديوار به 2000 سال پيش باز مي گردد كه مي توان گفت اخرين مراحل ساخت ديوار چين متعلق به سلسله مينگ است، ساخت كامل اين ديوار 1800 سال به طول انجاميده كه در طول ساخت 400 هزار كارگر فوت كرده اند. اين ديوار از شمال غربي تا شمال شرقي كشيده شده است كه از غرب به دروازه جايوگوان در استان گان سو و از شرق به رود يالوجيان در استان ليائونينگ امتداد دارد، در طول ديوار چين 9 استان، شهر و روستاهاي فراواني وجود دارد كه آن منطقه از ديوار را متعلق به شهر و يا روستاي خود مي دانند و از آن نگهداري مي كنند. ارتفاع اين ديوار حدود 10 متر و عرض ديوار 5 متر مي باشد.همچنين براي سفر به اين كشور مي توانيد از تور لحظه آخري استفاده نمائيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰:۴۶ | iman
،

پوكت

پوكت واقع در جنوب غرب كشور تايلند و از بزرگ ترين جزاير اين كشور به حساب مي آيد كه سر تا سر آن پوشيده شده از انواع درختان استوايي ، گياهان متنوع و سرسبز مي باشد كه امروزه با توجه به استقبال بي نظير گردشگران تور پوكت به يكي از قطب هاي اصلي جذب گردشگر در تايلند تبديل شده است. 
شما گردشگران عزيز تور پوكت بايد بدانيد اين شهر ساحلي تايلند از بهترين مكان هاي گردشگري براي استراحت و گذراندن تعطيلات مي باشد كه به همراه خانواده و دوستان مي توانيد سفر كنيد. پوكت در درياي آندامان و با فاصله 800 كيلومتري از بانكوك قرار گرفته است همچنين مساحت كل شهر 50 كيلومتر مربع مي باشد. گردشگران تور پوكت جالب است بدانند معناي لغوي پوكت به زبان مالايي يعني كوه كه از فاصله دور تر نيز اين شهر همانند كوهي سرسبز به نظر مي رسد. با توجه به آب و هواي مساعد و پوشش گياهي فوق العاده به اين شهر مرواريد درياي آندامان نيز مي گويند. 
در واقع پوكت براي گردشگران تور پوكت بهشتي گرمسير همراه با سواحل نيلگون، ماسه هاي طلايي رنگ، جنگل هاي استوايي، آبشارهاي متعدد و پوشش گياهي انبوه مي باشد. با توجه به پيشرفت هاي چشمگيري كه در مسير گردشگري براي لذت بردن بيشتر گردشگران تور پوكت صورت گرفته اين شهر ساحلي جزو محبوب ترين جزاير آسيايي شناخته شده است كه ساليانه بيش از 5000 گردشگر خارجي اين شهر افسانه اي را مقصد سفر خود قرار مي دهند. 

همچنين براي سفر به اين كشور مي توانيد از تور لحظه آخري استفاده نمائيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۴:۱۷:۵۵ | iman
،

اروپا

قابل توجه گردشگران تور اروپاهمچنين براي سفر به اين كشور مي توانيد از تور لحظه آخري استفاده نمائيد. كه قاره اروپا در قست نيم كره شمالي قرار گرفته است و بعد از قاره اقيانوسيه به عنوان دومين قاره كوچ جهان شناخته شده است. قاره اروپا و قاره آسيا در يك پهنه ي خشكي قرار گرفته اند كه مرز ميان آن ها كوه هاي آرال مي باشد. 
مسافران تور اروپا بايد بدانند كه قاره اروپا حدود 10 ميليون كيلومتر مربع مساحت دارد كه 730 ميليون نفر جمعيت درون خود جاي داده است كه يازده درصد جمعيت جهان مي باشد. اروپا در واقع شبه جزيره اي در قسمت شمال غرب اوراسيا و در شمال قاره آفريقا مي باشد كه به دليل قرار گيري اروپا در منطقه معتدل شمالي به قاره سبز معروف مي باشد به همين دليل سالانه گردشگران تور اروپا به شهر هاي مختلف آن سفر مي كنند. 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ | ۰۴:۱۶:۳۳ | iman
،
lahze akhar
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 11
بازديد ديروز : 12
بازديد كل : 838

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان